Jste připraveny na inspiraci?

" Miluji nové zážitky a ráda je posílám dál.

Život je sen."

Kdo je Silvie?

Jmenuji se Silvie a jsem šťastná čtyřicítka. Mám dvě úžasné děti a výborného francouzského muže. Hlavně díky němu teď můžu dělat, co mě baví, neustále se učit nové a nové věci, sbírat inspiraci a nyní díky mému blogu sdílet mé zkušenosti s vámi.

Silvie a škola

Narodila jsem se na severu Moravy s výhledem do Polska. Tam jsem také hvězdně absolvovala základku, abych už méně hvězdně pokračovala ve studiu francouzského gymnázia v Olomouci. Velmi mi to dalo, hlavně rychlé vystřízlivění, že fakt nejsem ze všech nejchytřejší.

Na další pětiletku jsem se přesunula pro změnu do Ostravy na Vysokou školu báňskou, ekonomickou fakultu, obor Systémové inženýrství a informatika. Mám i červený diplom, velmi mile mě tenkrát překvapil.

Nejspíš po mamce cestovatelce, jsem měla stále potřebu jít někam dál a dál, a tak po Ostravě následovala už pracovní Praha a ta trvá dodnes, tedy už 20 let.

Silvie maminka

Už přes deset let jsem pyšnou maminkou dvou úžasných dětí Yannicka a Elise. Jsem moc ráda, že si nás vybraly a můžu se od nich často lecčemu naučit. Málokdy se na ně zlobím, protože jsou z části mnou a z části mým mužem a na sebe se přece zlobit nechci 😊.

Silvie cestovatelka

Miluji cestování a měla jsem možnost navštívit velmi mnoho rozdílných destinací. Zmíním jen ty nejdelší a nejvzdálenější.

První velkou a dlouhou cestou byl tříměsíční napolo pracovní pobyt v USA, kdy po dvou měsících práce v Idaho, jsme měsíc cestovali po celé Americe. Amerika mě nadchla svou rozlehlostí, kde, pokud nechcete, dlouho nikoho nepotkáte.

Další úžasnou destinací byla Kuba, kterou jsem měla možnost také procestovat během tří týdnů. Bohužel mi zůstaly jen vzpomínky na svět plný starých nablýskaných amerických aut, nádherných pláží, velmi milých lidí a úžasných snídaňových džusů z čerstvého ovoce. Proč jen vzpomínky? Den před odletem nám ukradli foťák se všemi fotkami, ještěže hlava ukradnout nejde.

Mongolsko, to je kapitola sama o sobě. Neskutečný prostor, sem tam jurta, velmi milí, pohostinní a vstřícní lidé žijící v souladu s přírodou a svými zvířaty. I když tam strávíte několik týdnů, zjistíte, že jste viděli jen minimum této obrovské země.

Bali. Tady jsme už vyrazili s dětmi. Ostrov bohů a démonů, kde najdete klid a pohodu až takovou, že nejeden původně jen návštěvník se zde rozhodne prožít více měsíců nebo i roků, než původně plánoval.

A naše prozatím poslední vzdálená destinace byly ostrovy Réunion a Mauricius. Tady jsme strávili také celkem měsíc a z této cesty vznikly eBooky Tajemný ostrov Réunion a jeho legendy a také eBook Réunion a Mauricius s dětmi.

Myslím, že se moc povedl. A lépe, než má milá čtenářka Lucka K. bych to asi nevystihla. „Tak to je bomba!!! Úžasné, systematické, srozumitelné, praktické, perfektní formát, spousta fotek a precizních informací. Je to fakt super podrobně rozepsané ... Fakt neuvěřitelně skvělá práce, smekám!“

Stejně tak mne potěšila rodina Jeřábkova, která ihned eBook použila v praxi: „EBook byl nezbytnou a užitečnou součástí našeho výletu. Usnadnil nám cestování a dovedl na krásná a zajímavá místa.“

Určitě s cestováním nekončím a v hlavě už se rodí další zajímavá destinace.

Silvie a sport

Stejně jako mě něco ve mně žene do cestování, něco jiného ve mně mě žene do sportování. Poté, co děti nastoupily do škol, sportuji velmi intenzivně, téměř denně. Velmi mě oslovil Pole dance, kde se prolíná spojení síly, tance, elegance a umění.

Také jsem si na 2 roky vyzkoušela kondiční plavání, které mi velmi dalo. Hlavně to, že teď můžu říct, že opravdu umím plavat. Určitě se k němu vrátím, je to pohyb, který tělo miluje.

Už druhým rokem chodím na balet, který mě každou hodinu přesvědčuje, jak je stále možné své tělo měnit a posouvat někam, kam bych nevěřila, že se posunout vůbec může. Na hodinách baletu miluji hudbu, spojení přesně provedeného pohybu s lehkostí elegance. Balet má svá přesná pravidla a někdy mi dá velmi zabrat sladit ruce i nohy tak, jak mám.

No a moje už přes deset let klasika Bikram jóga. V horku se mi cvičí velmi dobře. Tím, jak jsou svaly rovnou zahřáté, mám pak i pocit, že jsem velmi flexibilní, i když za normální teploty to tak vůbec není.  

Silvie a její témata

Postupem času jsem se přes knihy Jak si správně přát, Moc podvědomí, Miluj svůj život…..dostala k online kurzům zabývajícím se naším vědomím.

Velmi mě fascinuje tato naše schopnost používat mysl. Sleduji mnoho autorů, kteří se touto tématikou zabývají. Snažím se veškeré nabité vědomosti uvádět do svého života a také právě proto se teď můžu o vše s vámi podělit.

Silvie a její slabosti

No tak těch je…Jeden příklad za všechny, karamelový koláč s vlašskými ořechy, ten sním celý i sama, proto ho už dělám méně často 😊.

Co ještě dodat? 🙂

Možná vás teď napadlo, jak to proboha všechno stíhám, kdy jako třeba pracuji.

Stíhám to proto, že chci. A pracuji třeba zrovna teď. Splnil se mi sen a už rok je práce mou velkou zálibou. Ne vždy to tak bylo a trvalo mi velmi dlouho do mého aktuálního stavu dojít.

Pracovala jsem v kanceláři, ať už v auditu nebo jako finanční kontrolor. A je fakt, že jakmile vás pracovní systém pohltí, je třeba nějakého bodu zlomu, abyste se ze systému dostali, opustili tak jisté místo, popřípadě vysoký plat. V mém případě těch zlomových bodů bylo několik.

Tím nejdůležitějším byl výběr mého muže a narození dětí a tím přerušení náběhu na kariéru. Jsem za to vděčná, měla jsem prostor přemýšlet, zamyslet se, jestli to, co dělám, dělám ráda.

Už s malými dětmi jsem začala více sportovat, díky mému muži, který mě podporoval a nedělalo mu problém děti třeba večer pohlídat. Nechtělo se mi vracet do toho mého bývalého pracovního koloběhu, a tak jsme se s mým mužem domluvili, že se vracet nebudu a časem se uvidí.

Občas se mě někdo zeptal, jestli se doma nenudím. Naopak. Sporty přibývaly, k tomu i online či offline kurzy (grafologie, Poznej sílu své mysli…..), až vše vyústilo v to, co dělám nyní.

Snažím se přenést své zážitky na svůj blog a inspirovat vás, ať už k objevení nové destinace, k vyzkoušení nového sportu, nebo předávám své vědomosti načerpané z mého aktuálního studia. Těším se na vše, co vám ještě nabídnu😊.

Život je sen.

S inspirací, Silvi