Jaký byl rok 2023

Je zajímavé sednout si a zkusit si vzpomenout, co se nám stalo za celý skoro už minulý rok. Jen tak z hlavy bych to nedala. : ) Naštěstí mám sklenici, do které hážu všechno krásné, jakože napsané na papírku, a pro mě důležité. Někdy totiž máme pocit, že se nic neděje, nebo že se nám dlouho nic nepovedlo, ale když pak na Silvestra vysypeme s mužem a dětmi obsah sklenice a začteme se, zjistíme, že bylo plno věcí, které stály za to.

Profesní výzvy a premiéry

Srpen byl paradoxně pracovně nejplodnější. Oslovili mě, abych natočila online kurz francouzštiny pro Kurzy pro radost, což pro mě byla obrovská výzva. Aby byl kurz co nejvíce praktický, zapojila jsem i svého francouzského muže a v kurzu Francouzština na cesty jsou všechna témata pojatá konverzačně prakticky, hezky česko-francouzsky.

Neskutečně jsme se u natáčení nasmáli. Já už díky mým předchozím online kurzům nejsem před kamerou úplný nováček, ale pro Teddyho byl pohled do kamery téměř nadlidský výkon. Kurz má krásné ohlasy, takže pohled asi nakonec dobrý. : )

Francouzské eaukénko (čteme okénko) vzniklo také v srpnu. Je to pravidelná francouzská inspirace, kterou posílám mým fanouškům do e-mailové schránky, stačí si jen stáhnout videa k francouzštině na webu zdarma. Velmi mě baví vyhledávat zajímavá videa ve francouzštině a inspirovat tak fanoušky francouzštiny k pravidelnému kontaktu s tímto nádherným jazykem.

Nejen online kurz pro jiný portál byl pro mě premiérou, ale také rozhovor s mým mužem na blog. I já jsem se dověděla plno mně neznámých věcí, jako třeba jaký vidí rozdíl mezi českými a francouzskými ženami. Tímto ještě jednou děkuji Jitce za otázku. : )

Děkuji taky Věrce za nádhernou zpětnou vazbu na naše individuální hodiny. Dojala mě velmi, a to nejsem dojímací typ. Aspoň myslím.

Nej přečtená kniha roku 2023

Tady a teď od Amy Cuddy. Jak reagovat uvolněně v situacích, které jsou pro nás důležité? Tělo je klíč. Vyzkoušejte si to taky. Zaujměte, kdykoliv to potřebujete „vítěznou pozici“. Postavte se zpříma, mírně rozkročte nohy, dejte ruce v bok a bradu mírně vzhůru. Zůstaňte takto 2 min a pak si už jen užívejte svou vnitřní sílu, reagujte uvolněně a rozhodujte se správně.

Nejsmutnější moment

Byly jsme s Elise na Staromáku, zrovna měli se sborem sraz, protože měli mít za hodinu vystoupení. A pak to slyšíme. Myslela jsem, že jsou to petardy. Nebyly. V tu chvíli jsme netušili, že 500 m od nás umírají lidé. Byli jsme všichni v koncertním módu, takže informace do mozku nedošla hned. Pár minut na to čteme, co se děje na internetu. Vůbec jsme nechápali, že je to reálné. Pak zrušili koncert a já byla vděčná, že jsme nebyli ve špatný čas na nesprávném místě. Nikdy to nevíme. Plňme si své sny, dokud můžeme. Žádné až pak už přijít nemusí.

Nejvtipnější domácí hláška

Řekla ji Elise v koupelně. „Mami, ty si čistíš zuby teplou? Ty jsi divoch.“

Kdo mě celý rok inspiroval

Ingrid Dach pro své podnikatelské dovednosti, Cestuji za Kačku pro svůj dar slova a cestování hore dole, Andrea Mačalíková a její Kvantování srdcem pro možnost měnit svou realitu, Ivana Tattoo Art tím, jak jde za svými sny.

A samozřejmě všichni mí fanoušci francouzštiny, se kterými jsem měla možnost spolupracovat a vidět, jak se neskutečně ve francouzštině posunují. : )

Co už vím o roce 2024

Už v lednu povedu zbrusu nový online kurz Francouzské časy, na ten se hrozně těším.

Budu si plnit své sny.

Budu podporovat svou rodinu v plnění jejich snů.

Budu malovat, baletit a hledat flow na tangu.

Budu se snažit mít l´esprit de l´instant a nikoli l´esprit d´escalier. : )

Tagy:
Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.