Co navštívit na ostrově Mauricius

Další z ostrovů, který má během naší zimy letní sezónu, je Mauricius. Na něj jsem se moc těšila, přece jen je známý z katalogů cestovek úžasnými fotkami pláží a taky snad nejslavnější poštovní známkou.

Pláže splnily naše očekávání. Průzračná voda, jemný písek…Na Mauriciu jsme strávili dva týdny a měli jsme možnost ho poznat více. Co na Mauriciu můžete navštívit?

Červený kostelík (église Notre-Dame-Auxiliatrice) je jedno z míst, které uvidíte snad na každé mauricijské pohlednici. Najdete ho na severu ostrova. Je velmi navštěvovaný ve dnech mše (neděle dopoledne nebo sobota večer). Pro jeho klidnou prohlídku je lepší zvolit jiný den v týdnu.

Milovníky rostlin na Mauriciu potěší úžasná rozlehlá botanická zahrada Jardin de Pamplemousses vzdálená asi 11 km od hlavního města Port-Louis. Můžete obdivovat více než 85 druhů palem a dalších přes 600 druhů rostlin. Doporučuji si zahradu projít s průvodcem, které u vchodu do zahrady určitě nepřehlédnete. Platí se po prohlídce a částku si určujete sami podle toho, jak jste byli s prohlídkou spokojení. Upozorní vás na všechny zajímavosti a odnesete si tak nevšední zážitek. Malý osobní tip: repelent se může hodit.

Muzeum s nejslavnější známkou (Blue Penny Museum) jsme samozřejmě museli vidět. Můžete si projít výstavu mapující cesty objevitelů od 15.století, historii ostrova Mauricius (makety lodí, dobové mapy a navigační pomocníky) a fascinující příběh nejslavnějších poštovních známek.

To je krása. Když jsem viděla někde tuto fotku z Mauricia, říkala jsem si, to musíme vidět. Je to Země sedmi barev v oblasti Chamarel. Ty barvy jsou fakt úchvatné. Nejlepší je dorazit hned po otvíračce a mít tak skvělé světlo na focení a liduprázdno.

Pro chemiky. Duny mohou dosahovat hloubky až 15 metrů. Vlhké a horké klima způsobilo, že z čediče zůstal jen oxid železa a hliníku. Navzájem se odpuzují a spontánně tak vytvářejí barevné pruhy. Oxid železitý dává zemi odstíny červené a hnědé. Hliník zem zabarvuje od světle po purpurově modrou. Došlo k vyčerpání živin z půdy, takže tam nerostou žádné rostliny. Tolik vzdělávací cedulka.

Rádi byste vyrazili, ale nechce se vám plánovat ?

Mám dobrou zprávu. Udělali jsme to za vás. Naši cestu jsme detailně popsali v e-Booku Réunion a Mauricius s dětmi. Co přesně v e-Booku najdete?

  • Detailní itinerář den po dni spolu s uvedenými kilometry a časem, které na výlety vynaložíte.
  • Praktický rozpočet, tipy na ověřené ubytování nebo půjčovnu aut.
  • Konkrétní doporučení, kde zaparkovat, kde se najíst a kde si co skvěle užít. 😀

Další tipy na výlety na Mauriciu najdete v tomto článku.

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.