Ostrov Mauricius

Mé TOP 3 místa na ostrově Mauricius

CASELA

Syn mi nedávno říká: „Víš, kde byla nejlepší zoo, kterou jsem zatím viděl?“ No tušila jsem a uhádla jsem. Casela na ostrově Mauricius. Jsem na tom stejně, a to jsem čtyřikrát starší😊.

Casela je jedno z míst, které doporučuji určitě mimo pláže navštívit. Je to obrovský park se zvířaty a dalšími jinými atrakcemi, ve kterém strávíte celý den, ani nevíte jak.

Je přímo nutné dorazit hned v devět ráno, ať máte na vše dostatek času. Nejlépe už se vstupenkami koupenými přes internet nebo den předem. Vše je přehledně uvedeno na stránkách parku.

Park je rozdělen na několik částí a my jsme část s lanovými atrakcemi ani nestihli. V parku jsou další dvě atrakce, u kterých se později tvoří fronta, takže je výhodné k nim zajít hned po příchodu.

Jednou z nich je bobová dráha, ze které je úžasný výhled na celý park. O mém zážitku právě z ní jsem už psala v mém článku Laskavý Mauricius. Pro děti velký zážitek a pro dospělé taky.

Druhou atrakcí je safari, které se nachází až na okraji parku a dopraví vás k němu autobus. Není to špatné, ale více nás zaujaly žirafy, které bylo možné i nakrmit, nebo část věnovaná šelmám, kde si odvážní zájemci mohou pořídit fotografii se lvy.

V nabídce je krmení různých zvířat téměř na každém kroku. Nejvtipnější bylo krmení kůzlat jednak proto, že za tímto zážitkem asi nemusíte fičet až na Mauricius a také proto, že kůzle mělo lahvičku s mlékem vypitou během deseti sekund. Žízeň je prostě žízeň 😊. Tak aspoň pak mohly děti ve výběhu s kůzlaty zůstat, jak dlouho chtěly ,a vymazlit se do sytosti.

V areálu je restaurace i rychlé občerstvení, takže o hlad se také bát nemusíte. Určitě nepřeskočte 4D kino hned u vchodu do parku. Představení je krátké, ale intenzivní.

TIPY PRO VÁS

  • Kupte si vstupenku dopředu přes internet nebo když pojedete kolem třeba z pláže, ušetříte si čas strávený ve frontě
  • Dorazte do parku hned mezi prvními, ať máte na vše dostatek času
  • V parku vás na různých atrakcích budou pracovníci parku fotit, celý soubor fotek lze zaslat na váš mail za příznivou cenu

TERRE DE 7 COULEURS – Země sedmi barev

Další, co v nás zanechalo velký dojem byla Země sedmi barev, kterou najdete v oblasti Chamarel. Při vjezdu autem zaplatíte u závory vstup a pokračujete cestou nejdříve na vyhlídku k vodopádu a pak k Zemi sedmi barev. Tam je třeba znovu ukázat vstupenky, tak je cestou někde neztraťte.

No a pak to vidíte. Nádhernou barevnou plochu pokrytou mixem chemických prvků. Ráj pro fotografy. Pokud chcete ty nejlepší fotky, dorazte hned jako první. Na místě se nachází i restaurace a toalety, takže veškeré zázemí zajištěno.

TIPY PRO VÁS

  • Pro krásné fotky dorazte mezi prvními
  • Hlídejte si vstupenky po celou dobu návštěvy parku

BLUE PENNY MUSEUM

A třetím mým tipem je Blue Penny museum, které najdete v hlavním městě Port Louis, kde uvidíte originály světově známých známek Modrého a Červeného Mauricia. Z mého pohledu jet na Mauricius a nevidět je, je jako jet do Paříže a nevidět Eiffelovku 😊.

Originály známek najdete ve vitrínce hned vedle vitrínky s jejich kopiemi. Pozor, originály jsou z důvodu křehkosti nasvíceny vždy jen 10 minut za hodinu a na tuto chvíli vás upozorní milý pracovník muzea. V muzeu je mimo jiné i moc zajímavá expozice věnovaná historii ostrova spolu s kopií nejstaršího glóbusu světa.

A NĚCO NAVÍC….

Mám ještě jedno místo, které stojí za to vidět. Pokud trávíte na Mauriciu váš vysněný týden v nádherném hotelu na úžasné pláži a máte jednu možnost výletu a chcete poznat základ historie a kultury ostrova Mauricius, místo, které vám dá všechny odpovědi, je Aapravasi Ghat, bývalý imigrační úřad v hlavním městě Port Louis.

Tady přijížděli lodí po zrušení otroctví první žadatelé o práci na třtinových polích z Afriky, Asie a Indie a byli tak předky 70 % dnešních místních obyvatel.

Vůbec nebylo jednoduché udělat výběr z 15 úžasných míst, které jsme během našeho dvoutýdenního pobytu na Mauriciu navštívili 😊.

Jestli vás teď napadlo, že chcete ostrov Mauricius zažít na vlastní kůži, udělejte první konkrétní krok hned teď. Pořiďte si eBooku Réunion a Mauricius s dětmi, kde najdete informace, které vám pomohou naplánovat vaši cestu bez náročného hledání na internetu. 😊

 

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  1. Mauricius má vážně nádhernou přírodu. Ale jde se tam i skvěle najíst, když vám po tůře vyhládne. Před několika dny jsem se vrátil a sepsal jsem tipy na jídla do gastro průvodce:
    https://www.jidlonacestach.cz/mauricius/
    Užijte si krásu ostrova i gastronomicky! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.