Proč miluji cestování? Tyto důvody vás možná překvapí

Jak jsme teď byli dost doma, přemýšlela jsem, jestli mi vůbec cestování chybí. Doma je mi totiž velmi dobře, a když jsou kolem mí nejbližší, nemám proč chtít být jinde.

Ale přece jen mě napadlo několik důvodů, proč se zase těším, až budeme moci vyrazit někam daleko a na dlouho.

Důvod číslo 1 – Nemusím uklízet

Jedna z věcí, která mě na cestování baví je, že nemusím uklízet. Ano, když jedete někam na měsíc, je třeba občas vyprat a pokud si vaříte sami, tak tam se úklidu nelze vyhnout, ale má to úplně jinou atmosféru.

Více se zapojí celá rodina, musíte zapřemýšlet, jak asi bez návodu funguje pračka, jejíž značku jste v životě neviděli. Nejen tím se učíte něco nového a přinášíte do svého života radost.

Prostor je úplně jiný než doma, takže nejde používat zautomatizované pohyby, které vám po letech uklízení ve stejném bytě naskakují. Navíc, když se vám prostě nechce, tak to můžete nechat být a nic se nestane.

Důvod číslo 2 – Znovu se zamiluji

Do koho? No asi překvapivě do svého muže. Jiné prostředí, jiné situace, jiné dovednosti. Jeden příklad za všechny, naše premiéra na surfu na Bali. Pro oba to bylo něco nového, něco, v čem jeden nemá náskok před tím druhým. Stejný prožitek, ve stejný čas, se stejnou startovací čárou.

Po každé lekci jsme dokázali pak u skleničky diskutovat dlouhé hodiny, jestli nás stejně bolí ruce, jak udržet rovnováhu, jak se vůbec na nohy postavit a vše s nadšením a zapálením jako na prvním rande.

Důvod číslo 3 – Cestování změní pohled na domov

Asi nejsem sama, kdo miluje ten moment, kdy z letiště jedete domů a stojíte opět konečně za dveřmi vašeho domova, za kterými čeká vaše postel, vaše koupelna, vaše kuchyně, ale také máte po delší době možnost vidět váš domov takový, jaký opravdu je.

Uvědomím si, že tam je plno věcí, které vlastně nepotřebuji a které prostor jen zbytečně zaplňují. Tyto věci se ukáží opravdu jasně a je to vždy skvělá příležitost s nimi něco udělat a posunout to své místo zase o něco více k obrazu svému.

Důvod číslo 4 – Překročení komfortní zóny

No tak tohle asi není třeba moc rozvádět. Každá nová neznámá destinace přináší plno situací, kde musím překročit, jak se říká, svou komfortní zónu, ať už chci nebo ne.

Opět vzpomenu na Bali, kde jsme celá rodina cestovali na jednom skútru s rok a půl letou dcerou uvázanou v šátku. Vlastně kdybych to věděla dopředu, zřejmě bych se tomu snažila vyhnout, ať už nalezením ubytování blíže k pláži nebo prostě odložením prázdnin na Bali na později.

Ale víte co, ještěže jsem to nevěděla. Takto se lidé prostě na Bali přepravují, patří to k tomuto ostrovu stejně jako jeho bozi a démoni. Strávili jsme takto na skútru celý měsíc a nic se nestalo. Jen to, že jsme měli úžasnou dovolenou, kterou jsme neodložili až na někdy.

Důvod číslo 5 – Možnost dělat věci, které doma dělat nebudu

Jako třeba let helikoptérou nebo krmení žiraf. Věřím, že obojí jde prožít i u nás. Jen ta helikoptéra neletí nad vysokými vodopády nebo obrovskými masivy a taky v normálním každodenním režimu mne let helikoptérou ani nenapadne.

Jsou zážitky, které se vám díky cestování zpřístupní a hranice naší země funguje jako spínač, který vypne každodennost a zapne chutˇobjevovat.

Důvod číslo 6 – Mohu uplatnit své vysokoškolské vzdělání

Mé vzdělání systémového inženýra a informatika se díky cestování může naplno uplatnit. Jak? Tím, že ze zajímavé cesty vznikne eBook (který je přehledný, systematický, srozumitelný a praktický), do kterého mohu vložit veškeré mé zkušenosti a zážitky z dané země tak, že už nic dalšího hledat nemusíte a mohu se tak s vámi podělit.

A o tom to je. Cestování mi přináší obrovský nadhled. Nadhled nad tím, jak a kde žiji a taky jak se chovám. Že nejsem středem vesmíru a že se stále mám co učit😊.

Získejte novou inspiraci pro vaše cesty a prohlédněte si další e-booky z cest. : )

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.