Ostrov Réunion - túry

Kam s dětmi i bez na túru na Réunionu

Máte to také tak? Když se vydáte do neznámé destinace a máte koupeného průvodce, v našem případě to byl LeRoutard, otevřete ho a začtete se, je tam neuvěřitelné množství míst. Abyste je navštívili všechny, museli byste v dané destinaci strávit ne 2 týdny, ale minimálně roky. A tak to na mě pak padne. Jak vybrat z toho obrovského množství informací?

A to i v případě ostrova Réunion, který, jak už jsme zmínila v mém článku Réunion dechberoucí, objedete autem dokola za 3 hodiny lážo plážo tempem.

Když k tomu máte s sebou děti do 10 let, které túry sice baví, i tak je vždy dobré vědět, kde a kdy budete v cíli, protože otázka typu „Kdy už tam budem“ se i přes krásy přírody objeví a pak je trochu oříšek z nabitého průvodce najít to nejlepší.

Udělala jsem to za vás a z naší cesty v tomto článku teď najdete dva tipy na túry na ostrově Réunion, které si děti užijí v prázdninovém tempu a dospělí si samozřejmě mohou naložit i více😊.

TÚRA DOS D’ANE

Tuhle dvouhodinovou procházku, v překladu Oslí záda, najdete v masivu Cirque de Mafate na severozápadě ostrova. Výchozím bodem je parkoviště stejného jména Dos d’Ane, na kterém příjemně zaparkujete zdarma. Na parkoviště se dostanete po D1, není to dálnice, ale vypadá jako ta naše. Od našeho ubytování v Saint Gilles les Bains bylo toto místo vzdáleno 33 km.

Hned kousek nad parkovištěm jsou dvě cestičky. Doporučuji vydat se s dětmi tou vpravo. Na stezce je několik žebříků, které je třeba překonat a pokud se vydáte zprava, lezete žebříky nahoru, což bývá příjemnější než opačně.

Pak už jen sledujete cestičku a nádherné výhledy. Túra vede přes vyhlídku Cap Noir, pokračuje na vyhlídku Roche Verre Bouteille, kde se směr stáčí a vy dojdete opět k výchozímu bodu na parkovišti, tentokrát zleva.

Vyráželi jsme z parkoviště v 8.30 h, kdy bylo ještě poměrně chladno. Takže teplejší oblečení, svačinu a vodu sebou. Procházka není náročná, výhledy jsou fantastické a zároveň zpestření v podobě žebříků děti ocenily😊.

SOPKA PITON DE LA FOURNAISE

Naopak na jihovýchodě ostrova najdete sopku Piton de la Fournaise (2 632 m.n.m). Už cesta k ní je velkým zážitkem. Z našeho ubytování jsme za ní jeli 96 km, ale jet na Réunion a nevidět tuto sopku je jako jet do Prahy a nevidět Karlův most.

Nejdříve pojedete po La route du volcan, která se na posledním úseku změní v Le chemin du volcan. Francouzštináři už vědí, že se tedy cesta změní v cestičku. A to doslova.

Chvíli jsme váhali, zda opravdu po sopečném povrchu máme pokračovat autem, ale bylo to tak. Poslední úsek, který vypadal jako měsíční krajina, vás dovede až na veliké parkoviště zdarma Pas de Bellecombe s kavárnou a toaletami.

Odtud se už vydáte směrem k sopce. Přímo na sopku a krátery kolem ní vedou tři značené trasy. V době naší návštěvy byly tyto trasy nepřístupné z důvodu vytékající lávy, což předem zjistíte na stránkách sopky.

S našimi dětmi jsme se na tyto větší túry nechystali, takže nás láva až tak nepřekvapila, naopak jsme měli co pozorovat z vyhlídek dalekohledem.

Pokud pokračujete až za branku vedoucí na trasy k sopce, můžete absolvovat asi hodinovou procházku Le Nez Coupé de Sainte Rose (Uříznutý nos svaté Rózky). I tato túra nemusí být přístupná celá, ale asi po hodině chůze dorazíte na vyhlídku, kde máte sopku spolu s přilehlými krátery jako na dlani.

Réunion je úchvatným ostrovem opředeným legendami, o který se Francie skvěle stará a ze kterého nebudete chtít odjet. Značení tras je na vysoké úrovni stejně jako u nás či ve Francii. Pokud o něm už nechcete jen číst, ale chcete ho poznat osobně, s mým eBookem Réunion a Mauricius s dětmi to hravě zvládnete😊.

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.