Argentinské tango aneb vášeň i sen

Dnes mám pro vás žhavý tip. Argentinské tango. Co vám přinesou kurzy tohoto vášnivého tance? Můžete do kurzu sama nebo jak nalákáte k tanci i svého muže?

Už jsem psala ve svém článku Proč miluji cestování, že se vždy při nové pozoruhodné aktivitě strávené s mým mužem do něj znovu zakoukám. Takže hurááá, zase se zakoukávám.

Na argentinské tango myslím už 10 let, od doby, kdy jsme s mužem chodili do tanečních pro dospělé. Ve Francii taneční neexistuje, a tak byl můj muž společenským tancem nepolíben.

Tehdy před deseti lety sice vznikla chuť ovládnout argentinské tango, ale reálná možnost naučit se ho přišla až teď, kdy se hodně aktivit přesunulo online.

Tak jsme před 3 týdny naskočili. Přišel mi mail (odkaz na konci článku), že se otvírá online kurz argentinského tanga pro začátečníky.

Od té chvíle každé úterý v 18h30 žhavíme počítač i sebe a vyrážíme na náš domácí parket.

JAK PROBÍHÁ LEKCE

Po připojení na Zoom a pozdravech proběhne krátká rozcvička a pak už se jde na nové figury.

My tancujeme na chodbě, kterou vždy před lekcí upravíme, abychom měli více místa. I tak nás nejde vidět celé, takže dle potřeby míříme kameru notebooku na nohy, boky nebo obličej.

V průběhu lekce instruktoři vždy pozorují, jak na tom jsme a hlásí, co je super, nebo co opravit a na co dát pozor.

Přes kameru toho vidí fakt dost, takže pak mám pocit, že jsme vedle sebe v tanečním sále.

A to je na tom skvělé. Pokud se učíte jen z videí, nikdo vám neopraví držení těla, směr vašeho pohledu, napnutá kolena nebo podsazenou pánev.

CO NÁM TRÉNINK PŘINÁŠÍ?

  • S mužem trávíme opět pěkné chvilky.
  • Děti mají 75 minut od nás klid a obráceně.
  • Můžu si obléct šaty a obout taneční boty, které ležely 10 let ve skříni.
  • Pro nesmělé odpadá stres z neznámého prostředí.
  • Nemusíme opustit teplo domova.
  • Po každé lekci dorazí video, abychom do příště nezapomněli, co jsme se naučili.
  • Díky základnímu tanečnímu postavení zpevňujeme střed těla.

Možná vám teď jede v hlavě, že do toho váš muž v životě nepůjde.

Tak za prvé to vůbec nevadí, protože tancovat nemusíte nutně v páru. Na lekci jsou i nepároví tanečníci a instruktoři vždy lekci přizpůsobí tak, aby si z ní všichni odnesli co nejvíc.

A za druhé vám teď nabídnu několik argumentů, které vašeho muže, pokud není fanda tance, mohou přesvědčit.

Mého muže na argentinském tangu baví, že je to totální improvizace. Samozřejmě základní kroky se naučit musí, ale pak už je jen na něm, jak je poskládá a já ho tím pádem musím následovat.

Argument 1

Totální improvizace – není třeba znát přesné pořadí kroků a když prostě muž neví, tak se chvíli můžeme houpat do rytmu a jakmile se mu zase rozsvítí, tak se může v tanci pokračovat.

Argument 2

Velmi záhy se učí figura sendvič, což je pro muže dobré lákadlo. Slibte mu po lekci skvělý sendvič. Jak víme, láska prochází žaludkem.

Argument 3

V argentinském tangu muž doslova vede partnerku, to může být pro některé muže příjemná změna. Partnerka musí velmi pozorně vnímat pohyb svého muže, aby dovedla jeho kroky následovat. A to je občas opravdu těžké, když ani muž neví, jaký bude jeho další krok.

Argument 4

Je to příležitost vytáhnout ze skříně slušivé šaty, pro muže další příjemná změna po domácích teplácích.

Samozřejmě, že se nám večer taky nechce. To je ale úplně normální a máme vyzkoušeno, že po lekci se cítíme naopak odpočatí a nabití energií.

Nemusí to být jen tango. Současná doba nahrává různým online kurzům, tak je fajn to využít.

Pokud je vaším snem naučit se stepovat, pěstovat masožravé rostliny nebo začít s jógou, jsem si jistá, že svůj kurz objevíte a uděláte první krůček ke splnění svého snu.

P.S. Naším tangovým průvodcem je caminito.cz.

 

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.