Jednoduché kroky pro každodenní spokojenost

5 jednoduchých kroků ke každodenní spokojenosti

Nevíte, jak být happy jak dva grepy? Tak neváhejte a čtěte….

Základem je mít správného partnera, ve dvou se všechno lépe táhne a je to pravda. Láska je prostě nejvíc. Když se vám pak podaří udržet pocit zamilovanosti dalších 100 let, už ani dál nečtěte, žádné tipy rozhodně nepotřebujete. Ale když náhodou zrovna partner nikde nebo zamilovanost už nikde, tak čtěte dále.

KROK 1 – PÉČE O FYZICKÉ TĚLO

Co je důležité, je každodennost.  No dobře, možná v neděli můžete nechat nohy hore. Abych mohla opravdu s chutí cvičit denně, stálo mě to dost hledání. Denní pravidelnost dodržím, jen pokud můžu něco cvičit doma a netrvá to dlouho.

V minulých letech jsem prošla přes různá videa jógy, online kurzy cvičení a chvíli jsem to vždy i vydržela, ale myslet na to, že si musím ještě zacvičit, vytáhnout podložku, hodit se do sportovního…..to je další čas navíc, takže až má favoritka Oona Kivela (finská několikanásobná světová šampionka v pole dance) mi konečně dodala svou a teď už i mou ranní rozcvičku.

Proč zrovna tato volba:

  • Trvá jen 8 minut
  • Klavírní hudba vás krásně naladí na celý den
  • Je to rozcvička světové šampionky
  • Obsahuje Wim Hof dýchání
  • Namasírujete si obličej
  • Protáhnete si tělíčko

Ale hlavně CVIČÍM JI V PYŽAMU A V POSTELI. HURÁÁÁ.

Jak to dělám:

  • Vzbudím se
  • Nachystám všem i sobě snídani
  • Zůstanu v pyžamu
  • Nasnídám se
  • Vracím se sama do postele
  • Otevírám okno
  • Pustím Oonu na tabletu či telefonu
  • Cvičím, než se uvolní koupelna, popřípadě cvičím, když všichni odejdou

Takže tohle sfouknu nejpozději do 8.30h a hned mám ze sebe krásný pocit.

Odkazy pro ty, kteří se chtějí dovědět více, doporučuji....

Wim Hof v angličtině

Tereza Kramerová o dýchání Wim Hof

Stáňa Stiborová o dýchání Wim Hof

KROK 2 – VĚDOMĚ SE DENNĚ NAUČIT NĚCO NOVÉHO

Já tedy ujíždím na Duolingu, zdarma aplikaci na jazyky a už přes 3 roky po snídani procvičuji angličtinu. No ale to zas není tak úplně něco nového, angličtina se mě lehce dotýká už delší dobu a bohužel se mě ještě pořádně nedotkla. Takže teď nově mám přidanou havajštinu. To je docela oříšek, zatím je to převážně spíše o odhadu, aloha to jistí, ale tím že je to kombinace angličtina/havajština se mozkové závity opravdu činí.

Jak je známo, učením se nových věcí vznikají nové nervové spoje, opakuji, musí to být opravdu něco nového, ne že něco opakujete znovu a znovu (například často uváděné luštění křížovek).

Tady jsou opravdu možnosti neomezené, jen najít to, co vás těší – od vaření, focení, tanec, sebepoznávání, bagrování, pletení, malování…Každý den udělat pár nových nervových spojů. Prosím vás, nové boty nebo kabelka se fakt nepočítají.

KROK 3 – ODLEHČIT SVÉ DUŠI

LET IT BE. NECHAT TO PLYNOUT.

To, co tady uvádím, není z mé hlavy. Ostatně žádná naše myšlenka není z naší hlavy. Vše už před námi někdo řekl, vymyslel a my to někde slyšeli nebo četli nebo nás osvítilo. Takže zde seznam povinné neaktivity:

„Nikomu nic nevysvětlujte, nezdůvodňujte, neobhajujte se a nehádejte se, neodporujte, nepovyšujte se, nekritizujte, nehodnoťte, nesoupeřte, nezpochybňujte, nevysmívejte se, nenamítejte, neironizujte, neusilujte a neplánujte…“

Tento seznam povinné neaktivity je z knihy Nemoc hodných lidí RAKOVINA od PhDr.Petra Novotného. Nemyslela jsem si, že budu číst knihy o rakovině, ale řízením osudu se tak stalo.

Paradoxně tyto knihy nejsou o nemoci, ale o životě a zdraví. Já už je teď považuji za obrovsky obohacující. Jisté je jen narození a smrt, vše mezitím je jen na nás.

KROK 4 – NETLAČIT NA PILU

No tak piju víno, piju kávu, jím sladké, to nevadí. Jím a piju, ale s mírou. Vím, že vše zmiňované přispívá ke kyselému prostředí v těle, a tak jím hodně i zásaditých potravin. Ale netlačím na pilu.

A tak je to se vším, více vám uškodí myšlenka, že je to pro vás možná špatné, než že si občas dopřejete čokoládu. Na druhou stranu obdivuji ty, kteří se například rozhodnou, že už nikdy nebudou jíst cukr, tak tam tedy ještě nejsem. A jestli někdy budu? Nevím, možná, netlačím na pilu.

KROK 5 – UDĚLAT SI RADOST

Dám příklad. Pro mě takovou radostí v poslední době bylo dát si obyčejnou vanu. Ale nebyla to obyčejná vana, byla to vana vědomá, můj čas pro sebe. Když se ponoříte do voňavé vody, vnímejte, co cítíte, jakou teplotu pociťujete na kůži, jak se voda vlní, jak se vaše svaly uvolňují, jste tady a teď. Jedině tak vana splní svůj účel a vy se vynoříte uvolnění a odpočatí. Vím, o čem mluvím.

Takže radost, ale vědomou a opravdu si ji užít.

Důležité je nedělat něco, jen proto že musíte, nebo že si myslíte, že byste měli. Dělejte to opravdu proto, že vám to dělá radost.

 

 

 

 

 

Bonjour, jsem Silvie. Se mnou se naučíte mluvit francouzsky v klidu a pohodě. Na francouzštinu půjdeme hravě a zábavně, raději méně zato pravidelně. :) Mám francouzského muže, dvě bilingvní děti a taky francouzského kocourka. :) Těším se na vás. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  1. Lucka napsal:

    Silvinko, naprosto úchvatné! Úplně mne to ohromilo :-), nadchlo, potěšilo, povzbudilo, inspirovalo, vytvořilo veliký úsměv na tváři a já za tyto všechny krásné pocity, které jsi mi tímto úžasným návodem, jak být každodenně spokojená MOC DĚKUJI. Těším se na Tvé další inspirativní psaní! A také na každičký krok, který budu denně praktikovat 🙂 a přitom na Tebe s úsměvem na tváři myslet.

  2. Pavlína napsal:

    Krásné, děkuji…už dlouho hledám nějaké nenáročné ranní cvičení…zkusím, děkuji za tip

    • Silvie Pluhařová napsal:

      Milá Pavlíno, děkuji za Váš komentář:) Mám velkou radost, že můj tip na cvičení zkoušíte také v praxi. Silvie

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.